yunusemre9noluasm — Yunus Emre 9Nolu Aile Sağlık Merkezi Hafsa Sultan Mah. 4807 sokak No:14/1_2 Yunusemre-MANİSA
AnasayfaErkek Çocuklar İçin Persentil Tablosu

Erkek Çocuklar İçin Persentil Tablosu

Erkek çocukların yaşa göre ağırlık, boy ve baş çevresi persentil değerleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Çocuğunuzun ölçümünün hangi persentil sütununda yer aldığına bakarak yaşıtlarına göre büyümesini değerlendirebilirsiniz.

YaşÖlçüm3102550759097
DoğumTartı (kg)2,62,93,13,43,84,14,6
Boy (cm)46,348,149,350,65253,354,6
Baş Çevresi (cm)3333,534,435,336,23737,5
3 AYTartı (kg)4,14,75,35,96,46,97,5
Boy (cm)54,5565860,561,56366
Baş Çevresi (cm)38,739,24040,941,542,143,2
6 AYTartı (kg)5,66,57,17,88,59,19,7
Boy (cm)59,561,56466,567,56972,5
Baş Çevresi (cm)42,142,743,343,944,84545
9 AYTartı (kg)6,57,58,299,810,611,3
Boy (cm)646668,57172,574,377,5
Baş Çevresi (cm)43,844,545,14646,547,147,8
12 AYTartı (kg)7,48,491010,811,712,5
Boy (cm)6870,472,574,776,578,582,5
Baş Çevresi (cm)44,945,546,547,347,848,448,9
15 AYTartı (kg)8,19,19,910,811,712,513,5
Boy (cm)71,573,7767880,582,586,5
Baş Çevresi (cm)45,646,347,14848,549,249,8
18 AYTartı (kg)8,79,710,511,512,513,313,3
Boy (cm)757779,581,58486,589,5
Baş Çevresi (cm)46,24747,748,749,249,950,6
2 YAŞTartı (kg)9,110,21112,113,214,115
Boy (cm)7780828486,588,792,5
Baş Çevresi (cm)474848,249,750,25151,7
2,5 YAŞTartı (kg)10,311,512,513,614,815,917
Boy (cm)83,586,289919496,4100
Baş Çevresi (cm)47,548,549,250,250,951,652,3
3 YAŞTartı (kg)11,112,313,314,615,817,118,3
Boy (cm)86,79092,595,398,5100,5105
Baş Çevresi (cm)47,948,949,650,451,351,952,7
3,5 YAŞTartı (kg)11,712,914,215,61718,219,6
Boy (cm)89,793,596,599102105109,5
4 YAŞTartı (kg)12,313,615,116,718,419,521,1
Boy (cm)92,596,599,5102,5106109114
4,5 YAŞTartı (kg)12,714,316,117,719,520,822,6
Boy (cm)95,599,5103106,4110112,5118
5 YAŞTartı (kg)13,4151718,720,722,524
Boy (cm)98102,5106109,5113116121,5
5,5 YAŞTartı (kg)14,11617,919,72223,625,5
Boy (cm)101,3105,6109113116,5119125
6 YAŞTartı (kg)14,81718,820,82324,926,8
Boy (cm)104108,5112116119122,5127,5
6,5 YAŞTartı (kg)15,61819,72224,326,328,4
Boy (cm)106,7111,7115119122125130,5
7 YAŞTartı (kg)16,419,120,823,225,627,830,1
Boy (cm)109,5114,7118121,5125128133,5
10 YAŞTartı (kg)2225,929,533,737,44245,7
Boy (cm)125130133,5137,5142146151,5
14 YAŞTartı (kg)34,24045,652,859,866,472,8
Boy (cm)146,5152156162167,5172,5178,5
17 YAŞTartı (kg)49,454,759,966,272,777,582,7
Boy (cm)162166169,5173,5178182185,5

Tablodaki 50. persentil, o yaştaki çocukların ortanca (ortalama) değerini gösterir. Tek bir ölçüm yerine ölçümlerin zaman içindeki seyri daha anlamlıdır. Değerlendirme için aile hekiminize başvurun.

Yunus Emre 9 Nolu ASM

Herhangi bir hizmet için ASM ye başvuran vatandaşlarımız kiosk sıramatik cihazından giriş yaparak bağlı olduğu aile hekimine yönlendirilmekt

Hızlı Erişim

İletişim

  • Yunus Emre 9Nolu Aile Sağlık Merkezi Hafsa Sultan Mah. 4807 sokak No:14/1_2 Yunusemre-MANİSA
  • (236)4087601
  • info@yunusemre9noluasm.gov.tr
© 2026 yunusemre9noluasm. Tüm hakları saklıdır.